S septembrom 2023 se je odprla tudi naša skupina Ovčke. Vanjo je trenutno vključenih 12 otrok, ki se že veselo igrajo in spoznavajo naš vrtec. Mesec september je bil za nas predvsem uvajalni mesec. Toplo septembrsko vreme smo izkoristili za igro na naši terasi, kjer smo se nadihali svežega zraka. Z oktobrom smo začeli praznovanja rojstnih dni naših malčkov. Ti so potekali (in še vedno potekajo) s slavljenčevo najljubšo glasbo in veliko rajanja z baloni. 21. oktobra smo praznovali »Prvi dan jeseni«. Na ta dan smo se preizkusili v izvajanju »Pozdrava soncu«. Najbolj nam je bila všeč »gora«, kjer smo se lahko dobro raztegnili in pomahali soncu v pozdrav. Otroci so z veseljem opazovali slike, na katerih je prikazano več položajev Pozdrava soncu, prilagojenih za izvajanje z otroki.  Po dobri vadbi smo si privoščili tudi pravo jesensko malico s sezonskim sadjem. Mizo smo si jesensko okrasili in okušali slastne plodove, ki nam jih nudi barvita jesen.

Besedilo in fotografije: Tadeja Požar