V vrtcu lokev so si otroci iz skupin Medvedki in Dinozavri ogledali predstavo z naslovom TRI BARVE. Odigrala jo je Maja Anderlič Može. V predstavo so bile vključene tri barve in sicer modra, rdeča in rumena. Najprej smo si ogledali kakšno sadje poznamo rdeče in rumene barve. Nato sta se ti dve barvi zmešali in nastalo je oranžno sadje. Sledilo je še sadje modre barve. Tudi modra barva se je zmešala z rumeno in tako je nastalo zeleno sadje. Kmalu je Maja zmešala še modro in rdečo barvo iz katerih pa smo dobili vijolično sadje in zelenjavo. Na koncu pa so vse barve skupaj slikale in vriskale »To je zabava«, naslikale so čudovito sliko, na kateri je bila trava, rožice, drevo, oblaki, metulj,… Od takrat naprej pa se barve igrajo le še skupaj. Kadar so zares dobre volje naslikajo tudi mavrico, čez celo nebo. Ko pa pride črna nastane nebo temno, na katerem so najsvetlejše čudovite zvezdice, ki barvam svetijo na poti domov. Otrokom je bila predstava tako všeč, da so tudi sami po predstavi mešali barve in z njimi prosto slikali.

Besedilo: Tina Orel

Fotografije: Arhiv vrtca Lokev