Veseli december je čas pravljic, lučk, vonjav po dobrem pecivu, druženj… Tudi v skupini pikapolonice je bilo veselo in zanimivo. Obiskala nas je babica zima, s katero smo zapeli nekaj pesmic in tako pregnali jesensko vreme in pričarali pravo praznično vzdušje. Vzdušje smo si pikapolonice pričarale z izvedbo vrsto drugih dejavnosti: peko sladkega kruha, čajanko, mini disko, izdelovanje okraskov iz slanega testa, krasitev jelke itd. V prazničnih dneh pa smo neučakano čakali obisk dedka mraza. Pogumni otroci so mu zapeli pesmice in za nagrado prejeli darilo. S seboj pa je prinesel tudi koš daril, ki so nas pričakala pod smrečico. Z veseljem smo jih odvijali in se razveselili novih igrač. Veseli december smo zaključili s slavnostnim kosilom. V igralnici so nam škratki pričarali prav čarobno vzdušje.

Hvala vsem, ki so poskrbeli, da je bil tale decembrski čas res čaroben. Naj iskrice, ki so zasijale v mesecu decembru v otroških in njihovih očeh, nikoli ne ugasnejo.

Besedilo in fotografije : Urška Milavec