V enoti Lokev smo obeležili »Svetovni dan zdravja« s FIT aktivnim igriščem v obliki poligona in v povezavi s pred bralno pismenostjo, ki je ena od prednostnih nalog vrtca.

Otrokom smo na igrišču vrtca pripravile pet postaj. Vsaka postaja je bila pripravljena tako, da so posnemali gibanje določene živali. Pri vsaki postaji jih je najprej pričakala uganka. Otroci so najprej pozorno poslušali uganko nato pa, povedali katera, žival bi lahko bila. Tako starejši kot mlajši so uganke hitro rešili. Po pravilni rešitvi uganke so si ogledali tudi fotografijo živali.

Tako so skakali v mlake kot žaba, sonožno preskakovali ovire kot zajec, stopali iz obroča v obroč kot medved, plazili kot kače in premagovali nitke v pajkovi mreži.

Za konec smo se osvežili z jabolki in vodo.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: arhiv vrtca Lokev