V mesecu aprilu, in sicer 7. aprila, praznujemo svetovni dan zdravja. Na ta dan je bila let 1948 ustanovljena Svetovna zdravstvena organizacija, ki je ena izmed vodilnih organizacij, ki se spopada z aktualnimi zdravstvenimi vprašanji.

Svetovni dan zdravja smo v enoti Komen obeležili 11. aprila, ko smo medse povabili svoje stare starše, none in nonote, babice in dedke. Tudi kakšen stric se je našel vmes. Podali smo se na krajši fit pohod v okolici Komna. Na cesti, med vinogradi in po vasi je bilo slišati otroški smeh in odraslo pogovarjanje. Res nas je bilo veliko. Imeli smo se čudovito, fantastično so rekli otroci. Po vrnitvi v vrtec smo se okrepčali s čajem in se podružili med seboj.

Prav vsakemu se zahvaljujemo, ker si je vzel čas in se nam pridružil pri obeležitvi svetovnega dneva zdravja. Verjamemo, da se drugo leto ponovno spet vidimo.

Besedilo: Veronika Sorta

Fotografija: strokovne delavke enote Komen

DOSTOPNOST