Jezikovna dejavnost v predšolskem obdobju, je najpomembnejše obdobje za razvoj govora. Vključuje široko polje sodelovanja in komunikacije z odraslimi in otroki, seznanjanje s pisnim jezikom in spoznavanje otroške književnosti. Otroci se v tem obdobju učijo izražati čustva, misli in razumeti sporočila drugih.

Mravljice smo se v maju z vlakom odpeljale na obisk knjižnice v Divačo. Z nami sta šli  poleg strokovnih delavk še dve spremljevalki. Na železniški postaji v Divači smo si ogledali postajo in razstavni starejši vlak ter se sprehodili do knjižnice, kjer nas je že čakala prijazna knjižničarka Tanja. Seznanila nas je s pravili v knjižnici, nam razkazala knjižnico in razstave, ki so bile v tem času na ogled. Otroci so z zanimanjem poslušali in si ogledovali vse zanimivosti. Najzanimivejši je bil otroški kotiček z slikanicami. Za zaključek nam je knjižničarka povedala zgodbo o MIŠKI, KI JE OLKOFUTALA MEDVEDA. Otrokom je zastavila 3 uganke in jih za pravilne odgovora nagradila z slikanicami, ki smo jih odnesli v vrtec in s tem obogatili naš knjižni kotiček.  Knjižničarki Tanji se iz srca zahvaljujemo za prijetno dobrodošlico in nepozabno doživetje v knjižnici.

Napisala: Jerica Hlad

Fotografije: Jerica Hlad in Urša Raimondi