Obisk gasilskega doma v Sežani

Za 2. srečanje s starši smo si izbrali gasilski dom v Sežani.

V sredo, 23. maja smo se v popoldanskih urah zbrali pred gasilskim domom, kjer so nas prijazno sprejeli. Najprej smo ob fotografijah naredili evalvacijo letošnjega šolskega leta. Nato pa nas je poklicni gasilec popeljal po prostorih gasilskega doma, nam razkazal obvezna oblačila in pokrivala, ki jih mora imeti vsak gasilec, ter nam razkazal vozila v katerih je polno pripomočkov za gašenje požarov.
Zunaj so nas gasilci razveselili s poligonom, kjer so si imeli otroci možnost preizkusiti v vaji gašenja. Našim junakom smo za konec zapeli pesmico Gasilci in jim podarili kazalko za knjigo s simbolom naše skupine. Gasilci pa so otroke razveselili s kresničko s klico številko 112.
Za konec pa so nas presenetili še starši saj so nam pod lipo pripravili prigrizke in sok.

Za enoto Tomaj: Ines Poplašen