V vrtcu se počutim dobro

Otroci se radi igrajo,

radi so v družbi svojih prijateljev in radi gredo s starši na kakšen potep. Da bi otrok vse to lahko doživel vsak dan, pa moramo odrasli poskrbet. Kako? Tako, da skrbimo za zdravje otrok in na svoje zdravje ne smemo pozabiti.
-gibanje na svežem zraku
-redno in temeljito umivanje rok
-skrb za zobe
-osebna higiena
-zdrava prehrana
-sveže sadje in zelenjava
-redno prezračevanje prostorov
-preprečevanje nalezljivih bolezni
-spanje in počitek
Preko zdravniškega kotička so otroci spoznavali različne poklice kot so zdravnik, medicinska sestra, zobna asistentka,…njihovo delo in pripomočke. V skupino smo povabili medicinsko sestro, ki nas je naučila pravilnega umivanja rok in zobno asistentko, ki nam je pokazala pravilno higieno zob. Ta dan smo v vrtec prinesli svoje zobne ščetke in se učili pravilnega ščetkanja zob. Spoznavali smo zdravo prehrano in kaj moramo storiti, da ne zbolimo ter kaj se oblečemo in obujemo za mrzle dni. Ob tej priliki smo se naučili novo pesmico Na okno tok, tok. Ker smo skrbeli za naše zdravje in upoštevali vse kar smo se naučili, smo v vrtec redno hodili.
Za enoto Tomaj: Ines Poplašen