Odpihnili smo žalost

V tednu otroka, smo se pogovarjali pri Ribicah o čustvih.

Ker je ta tema precej obširna, smo jo razvlekli še v naslednji teden. Vsakodnevno smo se v jutranjem krogu pogovarjali kako se počutimo. To smo označili na naših »čustvenčkih«, kot smo jih poimenovali. Pogovarjali smo se o tem kaj so sploh čustva, razvrščali smo, prebirali pravljice, narisali kdaj smo veseli/žalostni in se naučili novo pesem o čustvih. Otroke je najbolj navdušila zgodba »Kako sta Bibi in Gusti pihala žalost«. Seveda smo poizkusili tudi mi. In veste kaj? Uspelo nam je. Tisti dan smo bili vsi veseli in nasmejani. Poizkusite tudi vi. Deluje!

Recept:
Trdo milo naribaš. Kosmiče raztopiš v kozarcu z vodo. V lonček daš slamico in pihaš toliko časa, da žalost izgine.

Za enoto Štanjel: Monika Turk in Katarina Černigoj