Eko projekt pri Metuljčkih

V tem šolskem letu smo bili pri Metuljčkih tudi » eko«.

Že v septembru in oktobru smo ustvarjali iz odpadnih materialov » varno pot« v vrtec. To je bil projekt v sklopu projekta Sožitje, na katerega sva se prijavili strokovni delavki Silvana Lozej in Alenka Budin Vodopivec. Otroci so skupaj s starši zbrali različni odpadni material in po načrtu izdelali varno pot v vrtec. Izdelke smo poslali v Ljubljano na razstavo .Material, ki nam je ostal, smo ustvarjalno uporabili za izdelavo didaktičnih iger v skupini. Nekatere izdelke so otroci odnesli domov: lesena smreka in srca kot obesek. Otroci so dali pobudo za izdelavo lutk iz lesenih kuhalnic in bobenčkov iz konzerv za dramatizacijo Mojca Pokrajculja. Nam je pa žal, ker nismo mogli izvesti dramatizacije Mojca Pokrajculja za starše zaradi izbruha Korona virusa.
V naši skupini smo imeli različne zanimive dejavnosti na področju narave, skrbi zase in skrbi za varčevanje z vodo in elektriko. Raziskovali smo naravo v vseh vremenskih razmerah s sprehodi, hojo po lužah, preizkušanju kam gre voda iz luže, lovili smo dežne kapljice, šteli oblake , prisluhnili zvokom v naravi. Naravo smo si približali še s klasično glasbo in plesom dežnih kapljic. Bilo nam je zelo lepo.

strokovni delavki Silvana Lozej in Alenka Budin Vodopivec