Kulturni teden v vrtcu

V tednu pred kulturnim praznikom, se je v vrtcu veliko dogajalo.

Obiskala nas je ilustratorka Bojana Dimitrovski, se tudi sami preizkusili v ilustriranju, spoznavali smo življenje pesnika Franceta Prešerna in ga narisali z ogljem. Poleg Franceta Prešerna, pa smo spoznavali tudi dela pesnice in pisateljice Anje Štefan. Prebirali smo Bobka in barčico, Bobka in zlate kokoši, njene deklamacije in uganke. Vsaka skupina pa je dobila tudi nalogo. Do petka, se je namreč bilo potrebno naučiti eno njeno deklamacijo. Časa res ni bilo veliko, a z malo truda in dobre volje nam je vsem uspelo. V petek je tako bila v našem vrtcu prava kulturna prireditev. Uvod v prireditev je bila naša slovenska himna, zatem pa so si sledili naši nastopi. Žogice so se naučile »Mjav,mjav,mjav«, Metuljčki so deklamirali »sonce sije, dež, megla«, Ribice pa so se naučile deklamacijo o 9 pogumnih miših.

Za enoto Štanjel: Monik Turk in Katarina Černigoj