Gibamo z žogico Nogico

Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo.

Preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Otrok preko gibanja raziskuje, spoznava in dojema svet okrog sebe. Gibanje je pomembno za zdravje in otroku daje občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja.
V naši skupini imamo lutko žogico Nogico, ljubljenko skupine. Z nami preživlja dneve v vrtcu. Žogica nas opazuje, se z nami igra, pleše, poje, posluša pravljice in seveda kot se za žogico spodobi, se z nami tudi giba. Včasih jo odpeljemo na sprehod in nas spodbuja, da hodimo sami ob vrvici. Večkrat jo odpeljemo na teraso ali na igrišče, kjer skupaj telovadimo z najrazličnejšimi rekviziti. Žogica otroke spodbuja k gibanju.

Za enoto Štanjel, Mateja Bežek Kosmač in Denis Lemut