Jaz in ti, drugačni smo vsi

16.11.2019, je bil svetovni dan strpnosti.

Letos smo ta dan obeležili tudi v vrtcu. Pri ribicah smo se tako cel teden pogovarjali o strpnosti do sprejemanja drugačnosti. V veliko pomoč so nam bile slikanice, ogledovali smo si fotografije in se ob njih pogovarjali ter se igrali različne socialne igre. Da smo si lažje predstavljali kako je, če si »drugačen«, smo se preizkusili tudi v slikanju z usti. Ker se področja v vrtcu zelo prepletajo, smo podlago najprej pobarvali v zaporedju katerega smo si sami izbrali, kasneje pa z usti in črno tempero slikali drevesa.
Kaj so otroci povedali po slikanju:
- mi je bilo fajn
- je blo bolj težko kot z rokami
- mi je blo ful enostavno
- z rokami bi narisal lepše drevo
- sem imela okus po lesu v ustih
- prvo mi je blo težko, potem lažje, ker več kot delaš več se naučiš
- mi je blo zabavno

Če sva z dejavnostmi otrokom vsaj malo približali pojem strpnosti in sprejemanje drugačnosti, je najin namen dosežen. Pomembno je, da se zavedamo, da strpnost ni nekaj samoumevnega, ampak si je zanjo potrebno prizadevati, se o njej izobraževati in jo trajno negovati.

Za enoto Štanjel: Monika Turk in Katarina Černigoj