Varna pot v vrtec


V enoti Štanjel smo v skupini Metuljčki izvedli projekt- Varna pot v vrtec.

Otroci so dali pobudo, da izdelajo varno pot iz odpadnih materialov, ki so jih otroci skupaj s starši prinesli od doma: plastične zamaške, škatlice, velike kartonaste škatle, stiropor. Najprej so skupaj narisali načrt s flomastri, potem pa naredili varne poti v štirih skupinah. Sodelovali so vsi otroci iz skupine. Bili so zelo motivirani in ustvarjalni.
Navajamo nekaj izjav otrok- kaj je varna pot:
-da hodiš po pločniku,
-prečkaš cesto ko ni avta,
-hodimo v koloni, ko nas je dosti,
-ne tekamo po cesti ku je nevarno da nas avto povozi,
-v avtu smo zavezani, tata( mama ) vozi počasi,
-gledamo prometne znake,
- se ne igramo na cesti,
- s triciklom vozimo počasi, po pločniku in ne prehitavamo drugega,
-ko smo šli v Gorico je mama povozila žabo, ma ni šla hitro, ma je bla žaba na cesti in jo je po nesreči povozila.

Na sprehodu so uporabili zaščitne brezrokavnike, ki smo jih prejeli že pred nekaj leti v vrtcu. Otroci so se naučili pravilno prečkati cesto in hoditi po pločniku, ki ga imamo pred vrtcem in zgornjem delu naselja.
Strokovni delavki Silvana Lozej in Alenka Budin Vodopivec