Teden otroka

Teden otroka

V tednu otroka smo se osredotočili na »Naše pravice«.
Otroci so razmišljali kaj je to pravica:
- Da si posojamo igrače in da bi se igrala
- da imam pravico, da sem zdrava
- da imam prijatelje
- do tihega in mirnega pogovarjanja
- da smo prijazni drug do drugega
- do lepega ravnanja drug do drugega
- da sem prijazen z mamo in se ne kregam z njo
- da imamo prijatelje in da smo prijazni
- da imamo igrače
- da me imajo doma radi in da se imamo vsi radi
- da imam prijatelje in da pomagam tatkotu
- da imam pravico, da imam mamico in tatija in nono
- da hodim v vrtec
- da sem pri mami in takotu, da živim in da se imam lepo
- da hodim v vrtec, da smo prijazni in da se imamo doma lepo
- da imam starše…

Strokovne delavke smo otrokom pripravile lutkovno predstavo Razbita buča, ustvarjalno likovno delavnico kjer so otroci risali, slikali sebe in svojega prijatelja. Obiskal nas je Poskokec in z njim smo telovadili. Imeli smo dan odprtih igralnic in se veliko družili, igrali, ter imeli Fit igrišče. K nam so prišli prvošolci (bivši Balončki) in skupaj smo si ogledali posnetek predstave Grajska zgodba, ki so jo v lanskem letu zaigrali na gradu Štanjel, nato pa smo se še skupaj igrali na našem igrišču. S pohodom pa smo obeležili 15. oktober, Svetovni dan hoje.
Za enoto Štanjel, Mateja Bežek Kosmač in Denis Lemut