Igriva košarka

Medvedki, Kenguruji, Kužki, Kameleoni, Tigri iz vrtca Sežana organizirala Igrivo košarko, na igrišču pri domu upokojencev. Zaradi trenutne situacije koranavirusa je Igriva košarka potekala tekom celega dopoldneva. Košarkarji so se nam predstavili, skupaj z njimi smo se ogreli, da bomo lažje izvajali vaje na poligonih. Razdelili so nas v skupine in nas peljali do poligona, kjer so nam pokazali kako bomo izvajali vaje. Vaje na poligonu so bile zelo zabavne, najbolj pa so nam bili všeč koši v katere smo metali žoge kot pravi košarkarji. Povedali so nam, da moramo veliko pojesti, da bomo zrastli tako visoko kot oni. Na poligonu smo tudi tekali, hodili po vrvi, skakali na označena polja, hodili skozi obroče, metali žoge na koš, premagovali razne ovire itd.
Zelo naglas smo poklicali tudi Lipka, ta se nam je pridružil ter nam pomagal in nas ves čas spodbujal.
Tudi v prihodnje si želimo več podobnih oblik gibanja kot je bila Igriva košarka.


Za enoto Sežana, Nevija Božeglav in Tjaša Zoretič