Narava in zdravje


Ko smo po karanteni ponovno prišli v vrtec smo se veliko igrali na travnikih in nabirali različne rože. V zeliščnem vrtu pred vrtcem smo si ogledali materino dušico in ranjak. Spoznali in nabrali pa smo še lipo in bezeg. V vrtcu smo zelišča posušili in iz njih skuhali različne čaje. Čaj smo sladkali z medom in limono. Bil je odličen. Otroci so kot najboljši čaj izbrali čaj iz materine dušice.
Tudi v naši igralnici smo pripravili zeliščni kotiček. Otroci so v lončke naložili zemljo in vanjo posejali rože, zelišča… Opazovali smo kaljenje semen in pridno skrbeli za naše sadike, katere so nato otroci odnesli domov.
Ker vemo, kako pomembno je umivanje rok z milom smo izvedli poskus umazanija, bakterije in virusi stran. V belo posodo smo natočili vodo in nato stresli vanjo poper, kateri je predstavljal umazanijo, viruse… Nato so otroci pomočili prst v milo in čirule čarule. Otroci so bili navdušeni, ko so opazovali kako se je poper-umazanija umikal njihovim prstom
Za zaključek smo naredili mila s sivkinimi in kamiličnimi cvetovi.

Za enoto Sežana Leonida Grgič Bizjak in Erika Pahor