Na zdravje!

Z otroci smo veliko brskali po revijah, iskali hrano in strigli ter lepili v prehrambno piramido. Ugotovili smo, da moramo veliko telovaditi ter jesti veliko zelenjave in sadja.
Sadje in zelenjavo smo spoznavali tako, da smo jo potipali, povohali in poskusili. Sami smo si pripravili sadno solato, smuti iz jabolk, korenja… in posušili sadje. Sadna solata je bila večini otrok všeč, smuti pa malo manj.
Veliko smo telovadili, se razgibavali, hodili na sprehode, se igrali na travniku in igriščih. Nekega dne smo na sprehodu nabrali šipek ter ga posušili. Otroci so izrazili željo, da bi pili čaj. Ker nihče ni vedel, kako skuhati čaj, smo šipek najprej dali v mrzlo vodo in močno mešali. Nato smo poskusili z vročo vodo. Voda se je le malo obarvala in bila brez okusa. Kasneje smo šipek zmleli in ga dali v vrelo vodo. Končno smo skuhali dober čaj ter si pripravili čajanko. Poskusili smo sam čaj in čaj sladkan z medom. Otrokom je bil najboljši čaj z medom.

Leonida Grgič Bizjak in Erika Pahor