Samopostrežni zajtrk

V najstarejši skupini, skupini Dinozavri, imamo malico že vrsto let organizirano tako, da otroci ne jedo skupno pač pa je hrana pripravljena le na eni od miz.

Za to mizo se otroci zvrstijo od osme do devete ure medtem, ko v drugih kotičkih nemoteno poteka igra ali skupinske usmerjene dejavnosti. Tako pridobimo več časa za prosto igro, malica pa poteka umirjeno in brez hitenja. Poleg tega pa dejavnost dnevne rutine izkoristimo za spodbujanje k samostojnosti saj si malico otroci postrežejo sami, sami si mažejo namaze in odločajo, koliko bodo pojedli.
Dan po palačinkinem pikniku smo si pripravili samopostrežni zajtrk s pokušino različnih marmelad. Bilo je tako dobro, da bomo morali še kdaj ponoviti.

Za skupino Dinozavri Nadja Božeglav