Enota Lokev

Zgradba v kateri posluje danes vrtec je bila zgrajena leta 1930 in to po požigu lesene barake v kateri je deloval italijanski vrtec. Nahaja se v vaškem jedru , ki je tudi zgodovinsko zanimiv. V bližini se nahaja podružnična osnovna šola, znan vojaški muzej Tabor, lipa stara nekaj stoletij in druge znamenitosti.
Enota je do leta 2009 poslovala z enim oddelkom, od takrat dalje pa posluje z dvema oddelkoma. Vrtec se ponaša z lepim, velikim urejenim igriščem , ki nam nudi veliko možnosti za izvajanje dejavnosti v vseh letnih časih. Prav tako nam tudi sama okolica nudi veliko možnosti za dejavnosti na prostem.
Delo v vrtcu poteka tudi v dobrem sodelovanju z okolico, vsemi institucijami v vasi in seveda s starši otrok.