Teden otroka v vrtcu Komen

Letošnja misel oz. sporočilo tedna otroka, ki je za nami, se je glasilo NAŠE PRAVICE.

V vrtcu Komen smo ga obeležili s ciljem Doživljanje, spoznavanje in uživanje v umetnosti. Otrokom smo želeli približati vseh pet področij umetnosti:

• AV-MEDIJSKE dejavnosti smo spoznavali z ogledom filmskega posnetka predstave Debela repa
  • Svet GLASBE smo spoznali z obiskom Godbenega doma, kjer smo s pomočjo dirigenta Pihalnega orkestra Komen Matijo Tavčarja ter trobilcem Jernejem Terčonom spoznali razne instrumente in se celo preizkusili v igranju na nekatere izmed njih, najmlajši pa so u vrtcu ob spremljavi klaviatur in flavte prepevali jesenske pesmice.
  • Področje PLESA nam je predstavila plesna učiteljica Mateja Terčon Knap in skupaj z njo smo tudi zaplesali.
  • V likovnih delavnicah smo pridobivali izkušnje iz področja LIKOVNEGA USTVARJANJA in OBLIKOVANJA
  • V področje DRAMSKE umetnosti pa nas je z lutko v pravljico Au, to boli popeljala knjižničarka Marija Umek

Pa naj zaključim s pesmijo katere avtor je Tone Pavček, bivši nacionalni ambasador dobre volje UNICEF-a Slovenija

Vsi otroci imajo pravice

Pravica pravic je pravica živeti,
biti otrok, za srečo rojen,
tata in mamo ob sebi imeti
in jima padati veselo v objem.

Lepa pravica je teči po trati
in ne biti kot trava teptan,
učiti se brati in biti med brati
enakovreden in spoštovan.

Rasti kot rastejo jelke in bori,
poslušati pesmi, ne pokov granat,
in potem enkrat ob majniški zori
reči nekomu: Imam te rad!

In še: biti duša v svetu brez duše,
majhna svetloba sredi velike teme,
ali vsaj kaplja v obdobju suše,
ne biti nihče, a otrok, ki je vse.

Za enoto Komen: Agata Masten