Pomlad v vrtcu Komen

Ob praznovanju pomladi smo strokovne delavke vrtca pripravile otrokom lutkovno predstavo Zakaj je sneg bel?.

Otroci so izvedeli, kako je bil zvonček prijazen in dal snegu malo svoje bele barve. V zahvalo je sneg dovolil zvončku, da vsako pomlad prvi pokuka iz zaspane zemlje. V sklopu pomladi smo pripravili tudi Fit igrišče. Na vrtčevskem igrišču smo pripravile več postaj z različnimi telovadnimi rekviziti. Vlekli smo vrv, poskakovali po eni nogi, tekali med ovirami, hodili po gredi, plezali ob mreži itn. 7. Aprila smo obeležili Svetovni dan zdravja – Vsi na kolo, za zdravo telo. Otroci so prinesli v vrtec svoja kolesa, poganjalce, tricikle, skiroje. OŠ Komen nam je prijazno posodila asfaltno igrišče ob vrtcu. Pripravile smo poligon, po katerem so otroci urili svoje spretnosti in ponosno pokazali svoja vozila.

Zapisala Karmen Antonič