Praznovanje slovenskega kulturnega praznika v našem vrtcu

Sonček boža tačice

naše bele mačice.

O, da je lenuška,

to pa ni resnica – 

ona je predica.

Kadar naigra se,

za kolovrat sede,

zamiži in prede.

V letošnjem šolskem letu smo se odločili, da bomo ob kulturnem prazniku pobliže spoznali pesnika s Krasa, Srečka Kosovela. Med vsemi njegovimi zbirkami smo v našem vrtcu izbrali zbirko pesmi Medvedki sladkosnedki.

Vsaka skupina si je izbrala eno pesem iz le-te zbirke:

Sonček boža …; Medvedi in medvedki; Škrat Dobrošin; Burja ; Prošnja in se jih tudi naučili.

Ob praznovanju slov. kulturnega dne smo pripravili razstavo izdelkov v večnamenskem prostoru , v kotičku za starše pa sva v krajši obliki predstavili pesnika s Krasa, Srečka Kosovela. Ta dan smo proslavili tudi s proslavo. Po dvigu slovenske zastave in predvajani himni so se otroci predstavili z recitacijami in pesmijo. V teh dneh so otroci dodobra spoznali besedo kultura, o njej veliko povedali ter jo predstavili v besedi in sliki.

V vrtcu se trudimo za ohranjanje naše kulturne dediščine in pomen slovenskega jezika.

 

Za enoti Komen: Blanka Kermolj in Silva Vrtovec