Prvo srečanje s starši pri Rožicah

V letošnjem šolskem letu sva prvo srečanje s starši načrtovali ob svetovnem dnevu hoje – 15.oktobra.

Zavedava se, da je gibanje izjemnega pomena za naše dobro počutje in je prav hoja najbolj naravna in zdrava oblika gibanja. Dostopna je vsakomur, v vseh letnih časih in ne zahteva dodatnih sredstev ali posebne opreme. Navade, ki jih otroku privzgojimo v otroštvu, ga bodo spremljale tudi v odrasli dobi. S telesno dejavnostjo hkrati zmanjšujemo tudi čas, ki ga otroci prepogosto preživijo ob gledanju televizije ali igranju igric na računalniku.

Mi – Rožice, smo najmlajši iz vrtca Komen.

Starše smo povabili v vrtec, jim predstavili pravljico Razbita buča in jo skupaj naslikali. Nato smo odšli na »pohod« do našega travnika. Večina staršev je bila tukaj prvič in z zanimanjem so si najprej ogledali igrišče na travniku. V nadaljevanju smo se igrali, trli orehe, ki smo jih našli pod drevesi, se pogostili in poklepetali o otrocih, ki so prvič v vrtcu.

Začutili sva, da nas srečanja takšne vrste združujejo in vplivajo na medsebojno zaupanje.

Za vrtec Komen: Blanka Kermolj in Silva Vrtovec