Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk je vseslovenski projekt, ki se izvaja že deseto leto z namenom, da bi se izboljšalo zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo ter v okviru sistema javnega naročanja spodbudilo aktivnosti zagotavljanja hrane, pridelane v lokalnem okolju.


Tudi danes smo si dan popestrili z različnimi dejavnostmi, ki so se navezovale na tradicionalni slovenski zajtrk.
Da je bil zajtrk še bolj poseben smo si pripravili prav posebne pogrinjke, prebirali smo različne zgodbe in si ogledali izobraževalni video, ki nazorno prikazuje, kako pridemo do mleka, masla, kruha, …
Strokovne delavke smo pripravile družabno igro preko katere so otroci še poglobili svoje znanje in zavedanje za pomen zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomen in prednosti lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, ...


Dan je bil, prav zares, sladek kot med.

Jerca Dakskobler