Vrtec Divača stoji na Kosovelovi ulici 24, v centru Divače, neposredno ob Osnovni šoli. Zgrajen je bil leta 2011 in je eden najsodobnejših vrtcev v Sloveniji. Je energetsko varčna stavba, s sodobnim prezračevalnim, grelnim in klimatskim sistemom. Čeprav je na videz hladna, pusta zunanjost stavbe, se ob vstopu v njegovo notranjost začuti odprtost, svetlost in toplina. Toplino in barvitost mu dajejo izdelki otrok in strokovnih delavk, ki z velikim veseljem ustvarjajo živahno in igrivo razpoloženje. Iz devetih igralnic se sliši živ- žav sproščenih in razigranih otrok, v likalnici pa perica skrbno lika posteljnino in drugo potrebno perilo. Spodnji večnamenski prostor je zadnje tri leta zaseden kot igralnica, zato za gibalne dejavnosti uporabljamo prostorno avlo.  Zgornji večnamenski prostor pa je v zadnjih 5. let preurejen v učilnico in v njem gostujejo učenci 2. razreda. Vrtec je grajen v dveh nadstropjih. V pritličju so mlajši, v nadstropju pa starejši otroci. Spodnje štiri igralnice imajo vsaka svojo teraso. V pritličju je tudi kuhinja, v kateri pripravljajo hrano za 250 ljudi. Vrtec je s podhodom povezan s šolo. Ker je grajen v obliki črke U, je v osrednjem delu travnat atrij. Ob vrtcu pa je igrišče, opremljeno z barvitimi otroškimi igrali in številnim mladim drevjem.