ETW jesenske dejavnosti

Skupina "Miške" sodeluje v etwinning projektu z naslovom "For the earth with love- Zemlji, z ljubeznijo". Gre za izmenjavo dobre prakse učiteljev iz različnih evropskih držav. Poudarek je na spoštovanju, skrbi in preživljanju časa v naravi. Učitelji se v spletni učilnici dogovorimo za ideje, kaj bi lahko izvedli skupaj z otroki, nato pa naše dejavnosti primerjamo. 

  Naše etwinning dejavnosti  so bile v oktobru sledeče:

  • Obeležiti dan živali- 4. oktober- odpravili smo se po bližnji okolici vrtca ter poiskali in poimenovali živali. Ogledali smo si muce, kokoši, kužke. Otroci so jim zapeli pesmico "Kuža pazi" in "Muca maca".
  • Obeležiti dan jezikov- otroci so si ogledali logotip projekta "For the earth with love", ga pobarvali, strokovni delavki pa sva prebrali pozdrave v različnih jezikih (slovensko, italijansko, bolgarsko, turško, grško).
  • Obeležiti dan hoje- sprehodili smo se po Divači, se igrali z jesenskim listjem, opazovali grozdje, jablane, obiskali smo sadovnjak, kjer smo dobili vsak svoje jabolko.
  • Obeležiti dan hrane- 16. oktober- ker smo dva dni prej v sadovnjaku dobili domača jabolka, smo iz njih naredili jabolčne krhlje in jih posušili. Otroci so spremljati proces sušenja, primerjali sveža in posušena jabolka, opazili so spremembo barve sadja.
  • Pripraviti virtualno razstavo z izdelki otrok- otroci so spoznavali jesensko listje, njegove barve, nato pa so listje odtisnili kot grafiko.
  • Obiskala nas je tudi teta Jesen, zaplesali smo ob glasbi ter se premikali kot jesensko listje.
  • V naravi nabrati jesenske plodove in jih uporabljati za igro.

Za enoto Divača: Mateja Lah Vojska