September pri Sončkih

Pri Sončkih smo se v septembru spoznavali in navajali na vrtec.

Prve dni vrtca smo preživeli veliko v naročju naših vzgojiteljic, vendar smo hitro ugotovili, da je vrtec varen kraj, zato smo se opogumili in odšli novim dogodivščinam naproti.

Odkrivali in raziskovali smo vse kotičke igralnice, spoznali vrtec in strokovne delavke, spoznali smo Pikija – prek lutke, slikanic, ogledali pa smo si tudi risanko. Spoznali smo nekaj bibarij, plesali Ringa raja, vzgojiteljici pa sta nam pogosto peli različne otroške pesmi. Risali smo z barvicami in se veliko gibali, tako v igralnici kot tudi na terasi. Spoznali smo tudi bibo, ki nas pogosto odpelje na sprehod po vrtcu, mi pa se medtem navajamo na držanje vrvice, saj bomo, ko to osvojimo, z njo odšli tudi na sprehod po okolici vrtca.

Dobro smo se že tudi navadili na dnevno rutino v vrtcu – previjanje, hranjenje, preobuvanje in počitek.

Utrinke dogajanja si lahko ogledate na fotografijah, mi pa se že veselimo novih dogodivščin.

 

Za enoto Divača: Anika Perhavec