Bonjour, otok Reunion!

Bonjour, merci, adieu...

Te francoske besede smo večkrat izgovorili pri Želvicah, ko smo preko računalnika končno zagledali naše prijatelje iz Reunion otoka. Sodelujemo namreč v e-twinning projektu "Play, play, play", v katerem spoznavamo igre različnih narodov ter seveda tudi sami predstavimo svojo igro drugim otrokom. Zato sva se s francosko učiteljico Christine odločili, da se bodo otroci najprej med seboj spoznali preko videoklica ter se tako tudi bolje spoznali. Ker je med nami 5-urna razlika (otok Reunion se nahaja v Indijskem oceanu, blizu Madagaskarja), so se nam otroci oglasili v popoldanskem času. Gre za otroke iz 1. razreda šole Bossard na otoku Reunion, stare 6 in 7 let, ki jih uči učiteljica Sandrine. Veliko smo si mahali, se pozdravljali, obe skupini otrok sta se predstavili s pesmijo v svojem jeziku, nato pa smo si ogledali še njihovo učilnico. Mi smo jim pokazali samo nekaj naših igrač, saj smo bili med klicem v pisarni. Ob ogledu naših zastav smo ugotovili, da sta enakih barv. Sandrine, Christine in Mateja so se sporazumevale v angleščini, francoski otroci so pa znali povedati, koliko let imajo ter kako se kličejo. 

Ob končanem klicu smo si obljubili, da se kmalu zopet spet pokličemo.

Adieu, Reunion otok.

 

Izjave otrok:

"Zakaj ne morejo pridt k nam?"

"Sploh niso govorili po naše."

"Smo rekli, hey hey in se smejali."

"Imajo bazen tam. "

"So skakali."

"So govorili čudno, jih nisem nič zastopil. Ma tebe (op.p. Matejo) tudi ne."

"So bli samo v kanatjeri... "

"Sem vidu morje skozi okno..."

"Kaj oni so daleč, daleč stran?"

"So bli francoski..."

 

 

Za enoto Divača: Mateja Lah Vojska