ŠtanjelŠtanjel

Zdrava zelena pomlad

V naši enoti vstopamo v letne čase glede na pobude in ideje otrok. Tema pomladi je bila »skrb za zdravje«. Ker se skupine še vedno med seboj ne družimo, je vsaka izpeljala prvi pomladni dan posebej. Pri ribicah smo se pogovarjali kako lahko skrbimo za zdravje. Otroci so naštevali: jemo zdravo kosilo, moramo jest korenček in solato, jemo hruške in kivi, telovaidmo, pijemo vodo, pijemo čaj iz trobentic, se smejimo, skačemo po trampolinu, tekamo, gremo ven na zrak. Skupaj smo se potem odločili in izbrali idejo, da si skuhamo čaj iz trobentic.

Odpravili smo se na sprehod v gozd in jih nabrali. V vrtcu smo jih posušili in si nato iz cvetov skuhali čaj. Sladkali smo ga z medom in limono in bil je odličen.

Za enoto Štanjel: Monika in Katarina