ŠtanjelŠtanjel

Škratji Kras

V mesecu juniju, so v Štanjelu odprli doživljajsko škratkovo pot.

Glavni akterji te poti sta škrat Ruj in Kamen ter škratica Burja. To so trije pečati Krasa. Otroci so nama že v poletnih mesecih pripovedovali o tej poti in obljubili sva jim, da se septembra, ko se vrnejo vsi otroci odpravimo na pohod. Pred pohodom smo si prebrali slikanico »Škratje s Krasa« ter si ogledali zemljevid poti. Otroci so se med potjo zabavali in naju vodili ter spodbujali k opazovanju tabel in opravljanju nalog, ki pohodnika čakajo na poti. Igrali smo na zveneči klopci, si ogledali metuljev kal, ustvarjali stolpe iz kamenja, imeli postanek na travniku igralniku in na koncu s čarobnimi besedami rešili urok. Skratka, imeli smo se zelo lepo. In kar je najpomembneje, da so otroci uživali.

Za enoto Štanjel: Monika in Katarina