ŠtanjelŠtanjel

Poezija pri najmlajših

V naši skupini se s poezijo srečujemo vsakodnevno. Prebiramo jo iz različnih knjig – leporellov, kartonk, slikanic, zbirk. Otrokom so najbolj všeč pesmi, ki so malo hudomušne ali pa take, ki jih lahko prikažemo z gibanjem. Tekom leta smo spoznali deklamacije različnih znanih in manj znanih pesnikov kot so Zvezdana Majhen, Mojca Oblak, Anja Štefan, Srečko Kosovel, Mira Voglar in pa tudi nekaj ljudskih pesmi.

23.marca smo obeležili dan poezije. S pomočjo slik smo spoznali ljudsko Zajček sivi nagajivi, ki smo jo tudi gibalno uprizorili. Ker smo želeli, da našo pesem spoznata še ostali dve skupini iz naše enote, smo se posneli. Naš posnetek smo posredovali vzgojiteljicam, ki so ga pokazale otrokom. Otroci so bili veseli in nam tudi oni posredovali posnetek njihove poezije, ki so jo spoznali.

Za enoto Štanjel, Mateja Bežek Kosmač in Denis Lemut