Sežana

Želje otrok (Kameleoni, Pingvini) v poletnem času

V poletnih mesecih se otroci iz različnih skupin združijo, otroci so lahko v novi igralnici z njim novo vzgojiteljico, kar lahko nekaterim otrokom povzroči tudi začetne neprijetne občutke. Zato je pomembno, da si vzamemo čas za medsebojno spoznavanje, za zanimive in prijetne dejavnosti, za veliko gibanja in dajemo poudarek na zagotavljanju občutka varnosti in dobrega počutja.

V ponedeljek sva povprašali otroke, kaj si želijo početi v vrtcu;

• igrati se v peskovniku,
  • dinozavre,
  • vulkan,
  • rada bi šla v naravo,
  • rada bi šla v knjižnico,
  • vlake pojdimo gledati,
  • igrajmo se z vodo, vroče je …

In tako smo šli do železniške postaje, izdelali smo vulkan in se čudili, kako bruha »lavo«, izdelali smo si pomarančne ledenke in se posladkali z njimi, v knjižnici smo listali knjige o dinozavrih. V parku smo se lovili in skrivali. Tudi voda je prišla na vrsto in peskovnik. Otroci so nam vsem s svojimi zanimivimi predlogi ustvarili še en prijeten nasmejan poletni teden v vrtcu.

Avtor prispevka: Anja Kristan

Avtor fotografij: Marjana Prelc