V tednu otroka smo v skupini Želvice in Metuljčki skupaj načrtovali dejavnosti, k so bile vezane na temo Skupaj se imamo dobro. Starejši otroci so mlajšim vrstnikom priskočili na pomoč pri dejavnostih dnevne rutine kot tudi bivanju na prostem. Skupaj smo raziskovali gozd in nabirali jesenske plodove, ki so nam služili kot sredstvo pri prosti igri v igralnici. Organizirali smo si dan za gibanje v vrtcu tako, da smo vrtčevske prostore spremenili v igralnice plezalnice. Uživali smo ob skupnem plesu ob glasbi in ustvarili skupno risbo, ki smo jo sestavili kot sestavljanko. V tem času so se sklepala nova prijateljstva, prav tako pa so se skozi zanimive dejavnosti ustvarjali pozitivni medgeneracijski odnosi.

Besedilo: Anita Krapš Curk

Fotografije: Mateja Berce