Sežana

»MMM, KAKO JE SLADEK TA MED«

Tretji petek v mesecu novembru obeležujemo dan slovenske hrane. Otroci iz skupine Kužki smo se na tradicionalni slovenski zajtrk dobro pripravili. Naše mize smo popestrili z okrasjem in pisanimi servietami, izdelali pa smo si tudi svoj pogrinjek. Nanj smo z veseljem postavili krožnik poln tradicionalnih dobrot in lonček z mlekom. Kruh namazan z maslom in medom je bil res okusen. Na koncu smo se posladkali tudi s sladkimi jabolki.

Na ta dan so v oddelku potekale tudi razne aktivnosti na temo tradicionalnega slovenskega zajtrka. Otroci so v reklamah poiskali slike kruha, medu, mleka, masla in jabolk ter jih izrezali in prilepili na plakat. Pogovorili smo se o pridelavi hrane, rešili nekaj delovnih listov in pobarvali pobarvanke.

Kužki, Ana in Andreja