Sežana

MINI OLIMPIJADA

Športna zveza Občine Sežana, Zavod ŠTIP, lokalna športna društva in klubi v sodelovanju z Olimpijskim komitejem Slovenije vsako letno prirejajo Mini olimpijado. Tako je bilo tudi ta torek, 21.9.2021.

Namen Mini olipijade je omogočiti otrokom, da se preizkusijo v različnih športih, ter spodbuditi otroke k redni športni aktivnosti ter jih navdušiti nad športom in aktivnim življenjem.

Za nas je ŠD poSKOKec pripravil prav posebno privlačen poligon z vsebinami temeljne športne vzgoje in nam tako približal slogan »Pomembno je sodelovati in ne vedno zmagati«.

Mini olimpijada je imela pravi olimpijski protokol, olimpijsko himno ter olimpijsko zaprisego s katerimi so otrokom pričarali vse splošno vzdušje olimpizma.

Sabina Vlašić in Petra Gomezel