Senožeče

Delavnica dedka Mraza – tretjič

Eden od pomembnih ciljev Kurikuluma za vrtce je tudi cilj s področja delovne vzgoje in sicer Otrok spoznava delovni proces in razvija primeren odnos do dela. Primerno področje za uresničevanje tega cilja je priprava hrane, kuhanje in pečenje, saj so otroci za te dejavnosti zelo motivirani. Ob pripravi hrane na različne načine otroci spoznavajo pomen zdravega prehranjevanja, učijo se samostojnosti, skupinskega dela in delitve vlog, spoznavajo matematične pojme in razvijajo drobno motoriko. Prehranjevanje je lahko tudi ritual, pomemben za razvijanje prijaznih in prijateljskih medsebojnih odnosov, čemur v naši skupin dajemo poseben poudarek.

Besedilo: Nadja Božeglav

Fotografije: Renata Gerželj, Nadja Božeglav