Človek je del družbenega okolja, v katerem raste, živi in deluje. Da bi lahko otroci sodelovali z okoljem, vplivali nanj in ga pozneje aktivno spreminjali, morajo postopoma spoznati bližnje družbeno okolje ( vsakdanje življenje ljudi, družinsko življenje, delovna okolja in poklice, kulturno življenje, javno življenje, itn.) in hkrati dobivati vpogled v širšo družbo. Vključevanje v širše okolje pomeni vključevanje v kulturo v kateri živimo.

Otroci iz vrtca  radi sodelujemo z okolico v kateri živimo, saj se tako od nje veliko naučimo in med seboj povezujemo.  Na vaškem prazniku »Opasilu«. smo se  predstavili s plesno, gibalnimi točkami.  Pri eni točki so se nam pridružili tudi učenci podružnične OŠ Lokev. Vsi smo bili veseli bučnega aplavza, ki so nam ga namenili gledalci.

Na prireditvi so potekale tudi delavnice za otroke, kjer so lahko slikali, si uredili pričeske, poslikali obraze, se čudili čarodeju in na koncu preizkusili svoje gibalne sposobnosti.

Krajevna skupnost Lokev, je otroke nagradila s slastno toplo malico.

Za enoto: Kocjančič Gabrijela

Fotografije: Anja Mržek