Skupaj s šolo načrtujemo in izvajamo dejavnosti, ki potekajo preko celega šolskega leta in so namenjene zagotavljanju kontinuitete v pristopih medsebojnega povezovanja med učitelji in strokovnimi delavkami vrtca in seznanjanju otrok z novim okoljem ( skupne dejavnosti vrtčevskih in osnovnošolskih otrok).  Da bo prehod med vrtcem in šolo mehkejši, smo v tem šolskem letu izpeljali pouk za otroke iz vrtca, igro za  osnovnošolce v vrtcu, zaključno prireditev in pohod, ki smo ga izpeljali prav na današnji dan. Cilj pohoda je bila Vilenica.

Že v jutranjih urah smo se zbrali pred vrtcem in v dolgi koloni odšli cilju naproti. Pot  med drevjem je bila zelo prijetna. Otroci so bili sproščeni in  med seboj povezani. Na cilju smo si privoščili dobro malico in priboljške, ki smo si jih med seboj delili. Imeli smo tudi igre, kjer smo sodelovali prav vsi in se ob njih prisrčno nasmejali.

Skupna fotografija pa nas bo spominjala na prijetne urice v Vilenici.

Zapisala: Kocjančič Gabrijela

Fotografije: Kocjančič Gabrijela