Z vidika vzgoje za zdravje je pomembno, da otroke že v predšolskem obdobju navajamo na zdrav

način življenja. Za otrokov zdrav razvoj, in kot naložba za zdravje v prihodnosti, so pomembni številni dejavniki, ki se prepletajo in ne moremo nobenega od njih izolirati (zdravo prehranjevanje, dovolj gibanja, skrb za čustveni razvoj otroka, dovolj spanja, skrb za zdravo ustno votlino, preprečevanje poškodb, okoljski dejavniki, preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni…).

Preko različnih dejavnosti, v sodelovanju z ZD Sežana učimo otroke spoštovati zdravje. V ta namen nas delavci Zdravstvenega doma obiščejo ter izvajajo dejavnosti na temo zdravja zob, higiene, zdrave prehrane, varstvo pred poškodbami….

Danes sta bili z nami medicinski sestri Ana in Aleša. Otroke sta preko igre seznanjali z zdravo prehrano. S seboj sta prinesli  didaktična sredstva s katerimi so si lahko otroci sami sestavljali svoje zdrave krožnike.

Hvala za obisk in že sedaj se veselimo, ko bosta spet z nami.

Za enoto: Kocjančič Gabrijela

Fotografije: Godina Laura