Otrok se s širšo družbo prvič seznani ob vstopu v vrtec; ne le da spoznava nove vrstnike, vrtec kot ustanovo in njihove zaposlene, temveč se med obiskovanjem vrtca seznanja tudi s praznovanjem praznikov.

Danes smo skupaj z učenci OŠ Lokev, obeležili slovenski državni praznik. Ob pestrem programu, je proslava potekala v sproščenem vzdušju. Otroci in učenci so se predstavili z igranjem na instrumente, petjem in plesom. Po vsakem nastopu je sledil bučen aplavz in iskrice v očeh otrok so govorile, kako lepo nam je.

Čestitajmo si ob dnevu državnosti in prizadevajmo si, , da bi naša mlada država Slovenija in z njo vsi njeni državljani živeli tiste vrednote, katere nas bodo popeljale v boljšo prihodnost: znanje, skrb za zdravje in okolje in dobre odnose.

Zapisala: Kocjančič Gabrijela

Fotografije: Laura Godina in Kocjančič Gabrijela