Komen

Komenske olimpijske igre 2021

Letošnje poletje v vrtcu Komen je bilo športno obarvano. Otroci so doma spremljali olimpijske igre in navijali za naše športnike. V vrtcu smo se z otroki pogovarjali o poletnih olimpijskih igrah, športih in športnih disciplinah ter slovenskih športnikih, ki  se predstavljajo na le teh. Skupaj smo  izdelali plakat, na katerega so otroci narisali športe poletnih olimpijskih iger. Vsakodnevno smo spremljali dosežke naših športnikov v Tokiu, ter ob vsaki prejeti medalji to na plakatu označili. Predlagali smo jim, da bi tudi v vrtcu pripravili tekmovanje z vodnimi igrami, ki smo ga poimenovali Komenske olimpijske igre 2021. Otroci so se med seboj pomerili v treh različnih »športih«, na koncu pa so vsi prejeli zlato medaljo in nagrado, ki nam jo je podaril Olimpijski komite Slovenije, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Za enoto Komen: Meta Čuk, Tjaša Palčič Kukanja in Rok Žvab