V petek, 18.novembra, je zajtrk potekal na nekoliko drugačen način kot običajno. Strokovne delavke smo z dekoracijo igralnic in pogrinjki miz poskušale otrokom pričarati posebno, praznično vzdušje. V otrocih smo prav na ta način vzbudile zanimanje za ponujene jedi; mleko, med, kruh, maslo in jabolka, jedi, ki so bile ta dan še bolj slastne kot običajno.

Otrokom skupine Sovice se je pri zajtrku pridružila gospa županja Alenka Štrucelj Dolgan, ki se je otrokom predstavila tudi v vlogi čebelarke.

Ker pa je bil v tem letu poudarek na mleku in mlečnih izdelkih, sta nas po malici obiskala Lidija in Domen Benčina s turistične kmetije Pr’Birtovih iz Prešnice. Ob projekciji fotografij, predstavitvi molznega stroja in postopka izdelave jogurta in sira, sta na slikovit način otrokom približala mleko in mlečne izdelke.

Besedilo: Vlasta Perhavec

Fotografije: strokovne delavke