Divača

Mi smo “Sončki”

MI SMO SONČKI – spoznavanje sebe in drugih otrok ter navajanje na samostojnost

Po ponovnem odprtju so otroci pri »Sončkih« pokazali veliko zanimanje za svoje sovrstnike – razveselili so se vsakega, ki je prišel v vrtec, se klicali po imenih, ipd.

Prav zato so bile dejavnosti v skupini povezane na to temo: veliko smo se igrali s fotografijami otrok – poimenovali ali pokazali smo nase ali na svoje sovrstnike, spoznavali svoj znak v vrtcu in znake drugih otrok,…

V tem času smo se malo bolj intenzivno navajali tudi na samostojnost – v garderobi smo iskali svoje stvari in svoje copate pospravili na svoj znak, sami smo se umivali pred obroki, sami jedli z žlico, ipd.

Uspešni pa smo bili tudi pri navajanju na kahlice. Kako ne bi bili, saj smo po vsaki lužici v umivalnici imeli pravo malo zabavo.

Lepo vreme nam je omogočilo veliko igre na prostem. Navajali smo se na pravilno in varno uporabo igral. Hodili smo tudi na nekoliko daljše sprehode.

Za enoto Divača: Anika Perhavec