Pri Metuljčkih smo v novo leto stopili veselo, razigrano ter vedoželjno. Spoznali smo Ukrajinsko ljudsko pravljico Rokavička.

Pravljico sva večkrat prebrale, tako v jutranjem krogu, tekom dneva, kot tudi med počitkom. V igralnici sva na višini otrokovih oči zalepile ilustracije pravljice. Otroci so večkrat pristopili do slik in si pripovedovali en drugemu pravljico. Veliko smo se igrali tudi s prstnimi lutkami živali, ki nastopajo v pravljici ter rokavičkami. Ob branju pravljice smo spoznavali živali, spodbujali smo njihov jezikovni razvoj, šivali so rokavičke, utrjevali zaporedje in se igrali razno razne glasbeno didaktične ter elementarne igre.

Za konec sva najmlajšim otrokom iz enote Komen, Žabicam in Metuljčkom zaigrale lutkovno predstavo Rokavička.

Besedilo: Vanesa Turk

Fotografije: Vanesa Turk