V oktobru nas je obiskala ga. Tina Grča, mamica dečkov Brina in Jureta, ki obiskujeta naš vrtec. Med obdobjem korone, je namreč napisala slikanico z naslovom Juš, Bine in nevidna bitja in jo je želela predstaviti otrokom našega vrtca. Ilustracije so delo očeta dečkov Brina in Jureta, g. Matija Cipurića. Namen predstavitve knjige je bil ozavestiti otroke kdaj si umivamo roke ter otroke spodbuditi k pravilnemu umivanju rok. Ga. Tina nam je ob velikih, prisrčnih ilustracijah pripovedovala pravljico, nato pa nam na zanimiv način prikazala kje vse najdemo mikroorganizme in kako se le ti prenašajo iz rok na kocke, na mizo, na usta, na prijatelja. Pokazala nam je kako se roke umije pravilno in z njo smo večkrat ponovili celoten postopek. Otroci so jo z velikim zanimanjem poslušali in z njo ves čas sodelovali.

Podarila nam je svojo knjigo, otrokom pa razdelila pobarvanke, ki prikazujejo kdaj in kako si umivamo roke. Pobarvanko smo prilepili v našo umivalnico kjer nas ilustracije opominjajo na pravilno umivanje naših rok.

Ga. Tini se prav lepo zahvaljujemo za njen čas, za poučno zgodbo in za podarjeno knjigo, ki jo bomo še večkrat prebrali in si ogledali njene ilustracije.

Izjave otrok po obisku:

• Mama od Brina je bla in je pokazala knjigo nam.
  • Jo je napisala mama od Brina.
  • Slikice so lepe, jih je narisal tata od Brina. So ble take velikeee.
  • Nam je prebrala pravljico.
  • Roke umijemo kadar so umazane.
  • Roke umijemo pred kosilom, po malici, ko smo zunej…
  • Je pokazala kuko se umije roke.
  • Najprej daš malo mila, pole taku delaš, med prstki, pole pa umiješ taku (kaže kako so umivali roke).
  • Je dala na roko barvo in pole je bla zelena po maski.
  • Je dala nam kocko in pole smo imeli zeleno na rokah.
  • Pole smo se šli umit.

Knjiga je izšla pri založbi Buča, kjer se jo lahko tudi naroči.

Besedilo in fotografije: Denis Lemut