Za nami so trije meseci uvajanj, ki so minili zelo hitro. Na začetku je za otroke bila najtežja ločitev od staršev, rabili so čas, da so nama zaupali. Ljudje smo različni, vsak rabi svoj čas za novosti. Eni so jokali več drugi manj, a hitro so ugotovili, da se imajo lahko lepo.

Otroci so se postopoma seznanjali z dnevno rutino in življenjem v skupini. Spoznali so igralnico in druge prostore vrtca, nove prijatelje v vrtcu, vzgojiteljice in ostale delavce.

Naša vloga je skrb za prijetno in varno počutje otrok, nuditi nežnost in tolažbo. Z otroki se veliko igrava, pogovarjava, prepevava pesmi, rajava ob glasbi in skrbiva za dobro klimo v skupini. Ker je vsak otrok zase individuum, ga sprejmeva takega kot je in spoštujeva. Skratka naredimo si, da nam je lepo.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Andreja Hrib