V našem vrtcu ni pomembno samo to, da otroci radi prihajajo v vrtec in se v njem dobro počutijo, pomembno je, da nasmejanih obrazov prihajajo v vrtec tudi njihovi starši. Zavedamo se, kako pomembno je sodelovanje s starši in vključevanje le-teh v vzgojno delo. Strokovni delavci se trudimo, da ponudimo staršem kaj novega, prijetnega, zabavnega in tako postanejo vezi med družino in vrtcem močnejše in bolj pristne. Organiziramo različna srečanja na katerih se spoznamo, sprostimo in zabavamo.

Tako smo se vsi iz skupine Sončki, otroci, vzgojiteljici in starši, skupaj zbrali na prelepo sončno sredo, pred našim vrtcem v Štanjelu. Pripravili smo si pravi kostanjčkov piknik. Dva tatkota sta prinesla boben za peko in skupaj še z nekaterimi tatkoti poskrbela za kostanj. Ostali pa smo odšli na naše igrišče, kjer smo se igrali na pesku, telovadili na igralih, tekali po travniku, se družili in se med seboj spoznavali. Ko je bil kostanj pečen smo se z njim posladkali in popili čaj. Mamica Mojca je otroke presenetila s sladoledom. Po končanem pikniku smo skupaj pospravili.

Za vse nas je bil ta dan nekaj posebnega in nam bo ostal v lepem spominu.

Nekaj izjav otrok:

• Mi je blo všeč ku so bli z mano moji prijatelji, mama in tata.
  • Je blo lepo ku smo se igrali.
  • So bli dobri kostanjčki.
  • Smo malo papali in malo tekali.
  • Moj tata je peku, mama je luščla…
  • »Kaj bomo imeli vsak dan kostanjčkov piknik?«
  • »Denis, Mateja, kaj tudi danes se vidimo pole popoldne?«

Besedilo: Mateja Bežek Kosmač