Vrtec Sežana je že vrsto let vključen v Mednarodni projekt FIT Slovenija. Glavni cilj projekta je spodbujanje aktivnega in zdravega življenjskega sloga. V ta namen vsako leto načrtujemo različne aktivnosti, med njimi so tudi FIT dnevi.

V naši skupini smo spoznavali ljudsko pravljico Razbita Buča, zato smo to uporabili za Fit dan. V pravljici nastopajo živali, ki so otrokom blizu. Za Fit dan smo si izbrali Fit aktivno metodo Aktivni baloni. Na balone sva narisali mačko in miš ter balone dali v vrečo. Otroci so z najino pomočjo iz vreče vzeli balon. Skupaj smo prepoznali narisano žival, jo poimenovali, povedali kako se oglaša ter posnemali njeno gibanje. Najprej so otroci samo opazovali, ter tu pa tam balon prijeli, kasneje so nekateri posnemali gibanje. Otroci so prek igre na zabaven način razvijali gibalne sposobnosti.

Besedilo: Monika Turk

Fotografije: Tina Kavčič