V sredo, 19.10. smo v enoti Komen obeležili FIT dan. Cilj je razvijati in ustvarjati učenje skozi gibanje in gibanje skozi igro.

Vsaka skupina si je izbrala predstavljeno FAM (fit aktivno metodo) ter jo prilagodila starosti otrok. Fit aktivna metoda je oblika učenja v gibanju, ki otroku zagotavlja visoko stopnjo koncentracije, osredotočenosti in notranje motivacije za učenje.

V skupini »Žabice«, »Metuljčki« in »Lisičke« so izvedle FAM SMETNJAK, kjer so otroci s pomočjo prenašanja žogic ter kep časopisnega papirja v smetnjak spoznavali živali. V skupini »Žogice« so otroci s FAM POŠTNI NABIRALNIK postali poštarji in z različnimi oblikami gibanja dostavljali pošto s čustvi v ustrezen poštni  nabiralnik. Pri »Zajčkih« pa so s FAM SLEPI utrjevali pojme o jeseni.

Prav posebno vzdušje pa nam je seveda pričarala FIT himna, ki se je predvajala v vrtcu skozi cel dopoldan.

Besedilo: Vanesa Turk

Fotografije: arhiv enote Komen